Email: info@ekvator.cz, telefon: 608 536 983, 775 339 738

Strojní omítky a omítání

OMÍTKY STROJNÍ I RUČNÍ JSOU NAŠÍ SILNOU STRÁNKOU

Naši zkušení pracovníci jsou vyškoleni a schopni provést i náročné omítačské práce podle požadavků objednatele.

POSTUP ZPRACOVÁNÍ CENOVÉ NABÍDKY

Zakázku připravujeme vždy individuálně. Zpracujeme vám vždy cenovou nabídku v požadovaném rozsahu a jednotkových cenách. V případě, že vás nabídka zaujme, provedeme kontrolní jednání na stavbě, kde dohodneme všechny detaily a upravíme konečnou cenovou nabídku.

NAŠE NABÍDKA JE KONEČNÁ A NEČEKAJÍ VÁS ŽÁDNÉ PŘEKVAPENÍ JAKO VÍCEPRÁCE

(pokud se nezmění zadávací podmínky)

Nabízíme

  • Strojní omítky dvouvrstvé i jednovrstvé
  • Sanační omítky
  • Štukové omítky
  • Sádrové omítky
  • Stěrkové tenkovrstvé omítky

Oproti ručnímu zpracován omítek nabízí moderní logistika strojního omítání celou řadu výhod:

  • Rychlost zpracování a vysoké výkony
  • Úspora nákladů na míchání a transport omítkových směsí
  • Minimální  ztráty
  • Minimální prostor pro uskladnění materiálu
  • Ekologické zpracování bez znečištění životního prostředí

Nabízíme Vám kompletní dodávku jednovrstvých i dvouvrstvých vnitřních a venkovních omítek včetně materiálu. Převážně pracujeme s materiály firmy KNAUF. Dle požadavků investora ale pracujeme i s materiály od jiných dodavatelů.

Pracujeme s moderními omítacími stroji, které umožňují rychlejší a kvalitnější provedení narozdíl od klasických zdlouhavých postupů ručního omítání. Používáme dilatační APU lišty, vyztužovací rohové omítkové profily, fólie, pásky, ukončovací profily,  atd. Postaráme se o zakrytí oken, dveří a prostupů. Samozřejmostí je vyklizení staveniště po skončení omítání.

Pokud hledáte solidního a spolehlivého partnera pro kompletní dodávku strojního omítání – omitacích prací, napište nám nebo raději přímo zavolejte a my uděláme vše pro vaši spokojenost.

Rohové omítkové profily jsou hladké a částečně děrované stavební profily pro různé tlousťky omítek. Jsou vyráběny buď z pozinkovanéh ocelového plechu, nebo z ocelového plechu s vrstvou polyesterového laku. Úhel vnitřního rohu má velikost 90° popř. 135°. Používají se u vnitřních omítek a slouží k ochraně, stabilizaci a přesnému utváření hran.

Dilatační APU profily se používají u vnitřních omítek a slouží k přesnému, kolmému a rovnému ukončení omítky. Další předností je skutečnost, že pohyby dveří a okenního rámu vlivem rozdílných teplot neovlivňují těsnost spár. Dilatační profily se připevní na vnější plochy rámových profilů u oken a dveří. Výhody: tloušťka omítky je v souladu s montáží profilu. zabraňuje vytvoření trhlin mezi rámovým profilem a omítkou, odpadá tmelení spár, tepelně izolační, zvukově izolační, pevné a diletující spojení.

Ukončovací profily se používají převážně u vnitřních omítek jako ohraničení vůči osatním stavebním dílům v rámci celkové plochy zdiva. Profily umožňují tvorbu dilatačních spár (profily se v páru pokládají proti sobě). Dobré usazení omíty je zajištěno zahnutými profilovými hranami a hustým děrováním.

 Strojní omítání stěn a stropů, dvouvrstvé omítky strojní i ruční, omítky stěn a stropů sádrové tenkovrstvé, štukové omítky, štukování a stěrování stěn a stropů.

Ceník

V jednotlivých položkách je zahrnuta dodávka prací i materiálu pro strojní omítání KNAUF. V případě použití omítkových směsí jiného výrobce se mohou ceny lišit.

 Omítka vniřních stěn jádrová do tl.1,5cm200 Kč/m2
 Omítka vnitřních stěn štuková80 Kč/m2
 Omítka vnitřních stěn sádrová jednovrstvá do tl.1,5cm300 Kč/m2
 Vyhlazovací stěrka stěn do tl.3mm200 Kč/m2
 Příplatek za každých 0,5cm tl.jádra50 Kč/m2

 Zabudování rohových lišt ve vnitřní omítce stěn

 (včetně dodávky rohových profilů) 

 zahrnuto v ceně prací 

 Zabudování APU dilatačních okenních lišt

 (v četně dodávky APU lišt) 

zahrnuto v ceně prací
 Vybroušení výstupků betonu po odbednění stěn45 Kč/m2
 Vybroušení výstupků betonu po odbednění stropů60 Kč/m2
 Potažení přechodů materiálů sklotextilním pletivem85 Kč/m2
 Zakrývání výplní otvorů50 Kč/m2
 Omítka vnitřní stropů jádrová do tl. 0,8cm220 Kč/m2
 Omítka vnitřní stropů štuková100 Kč/m2
 Omítka vnitřní stropů sádrová jednovrstvá do tl.1,5cm310 Kč/m2
 Vyhlazovací stěrka stropů do tl. 3mm210 Kč/m2
 Práce v hodinové sazbě350 Kč/m2

Sanace

Sanační omítka účinně zbavuje přebytečné vlhkosti a je navíc prodyšná. Zbytková vlhkost ve zdivu nezůstane uzavřená, naopak, je postupně odvětrávána. Sanovaný podklad pro aplikaci sanační odvlhčovací omítky musí být dokonale zbaven staré omítky a to do výše 1 m nad viditelnou (případně měřitelnou) hranicí vlhkosti. Dále se musí vyškrábat spáry do hloubky 10-20 mm a celý podklad následně očistit od zbytků malty a prachu ocelovým kartáčem nebo tlakovou vodou. Na takto očištěný a důkladně navlhčený podklad je možné aplikovat omítku. Elektrická instalace pod omítkou se nesmí v žádném případě přichytávat pomocí sádry. Vhodná je například rychletuhnoucí malta Schnellreparaturmörtel

SANAČNÍ OMÍTKY KNAUF

Odvlhčovací postřik (MCO 2)

Suchá maltová směs Saniervorspritzer je ruční malta se zvýšenou přídržností určená pod omítku Saniergrundputz na kamenné, smíšené nebo betonové zdivo. Omítka zaručuje dokonalé spojení mezi relativně hladkým podkladem (smíšené či kamenné zdivo, monolit. beton) a omítkou Saniergrundputz, přičemž též plní svoji sanační odvlhčovací funkci.

Odvlhčovací omítka (MCO 1)

Suchá maltová směs Saniergrundputz je ruční malta pro opravy vlhkého a solemi poškozeného zdiva. Složení SMS zaručuje, že zatvrdlá omítka dobře transportuje vodu ze zdiva k povrchu, kde se odpaří a zároveň znemožňuje průchod solí a tím dlouhodobě zabraňuje výskytu solných výkvětů.

Sanační štuk

Suchá maltová směs Kbelosan F je ručně zpracovatelná malta. Používá se na vytvoření vnitřní i vnější finální štukové úpravy sanačního systému KBELOSAN, splňujícího požadavky směrnice WTA.

Ceník

Tyto ceny odpovídají materiálu KNAUF, požadujete-li sanační omítky od jiného výrobce mohou se ceny lišit oběma směry a je třeba nás kontaktovat.

 Omítka sanační stěn do tl.2,5cm550 Kč/m2
 Příplatek za každých 0,5cm tl. jádra  20 Kč/m2
 Proškábání spár zdiva  60 Kč/m2
 Očištění zdiva tlakovou vodou  15 Kč/m2
 Sanační podhoz  80 Kč/m2
 Omítka štuková sanační240 Kč/m2

Strojní omítky a strojní omítání ceník, ceníky štukování, ceníky strojních omítek, sanační omítky ceník, ceníky sádrových omítek. Ceníky sanačních omítek. Ceníky tepelněizolačních omítek a omítání.